Kliendid meist

Angela Rohtla Ericsson“Arenguvestluse” koolitus oli väga meeldiv kogemus ja ületas eelnevalt seatud ootuseid. Kõige rohkem positiivset emotsiooni tekitasid professionaalsed koolitajad ja koolituse läbiviimise meetodid.

Kahe päeva jooksul toimus pidev arutelu, vestlus paarilisega ja olukordade läbimängimine ning katsetamine. See tekitas olukorra, kus keegi ei saanud tegeleda kõrvaliste asjadega, inimesed olid oma mõtetega koolitusruumis kohal ja need kaks päeva olid äärmiselt tõhusad ja läbiarutatud teemad jäid hästi  meelde. Eriti huvitav oli arenguvestluse läbimängimine, kus mõlemale poolele olid eelnevalt ette antud rollid.

Nii mõnigi asi, millest räägiti oli juba eelnevalt selge ja vajas lihtsalt üle kordamist ja natuke tähelepanu. Samas sai sealt ka palju uusi ideid ja võtteid. Üheks näiteks võiks olla pausi tegemine, ehk siis kui esimene vastus tuleb napisõnaline, siis ma ei hakka kohe ise rääkima vaid annan vestluspartnerile hetke oma mõtteid koguda. See on osutunud väga tõhusaks.

Soovitan antud koolitust igati ja ootan suure huviga uusi koolitusi Dreamleader koolitajatega.

Angela Rohtla, Manager of Demand Planning at Ericsson

 


kaisatriinkaru1“Mõttekas võrgustamine” töötoa läbiviijad Lia ja Ruti tõdesid, et koolitusele nime pannes olid nad kahevahel – kas kasutada anglitsismi networking või eestikeelset sõna võrgustamine, mida ei kasutata laialdaselt ja mis pealegi kõlab nagu võrgutamine. Töötuba ise oli väga vahva ja praktiline. Kõike, mida kuulsime, proovisime ka ise kohe läbi.

Mõned nopped töötoas õpitust:
• hea networking võib olla nii spontaanne kui ka ette planeeritud, kuid siin kehtib üks ütlus “õnn tuleb ikka ettevalmistatud pinnale.” Seega on eeltöö ja eesmärgi seadmine igati mõistlikud;
• hea networking on tasakaal saamise ja andmise vahel. Kui oled meelestatud vestluspartnerilt vaid saama, ei ole oodata head suhet. Jäta meelde: “Ole huvitatud partnerist enne kui sa ise oled huvitav!”
• võrgustikke võiks olla kolme tüüpi: strateegiline, operatiivne ning personaalset arengut andev võrgustik;
• small talk’i 3 A-d:
◦ ankurda – otsi ühisosa. Midagi, mida olete kogenud või kogete antud hetkel koos;
◦ ava – ütle midagi iseenda kohta, mis tekitab usaldust ja annab võimaluse vastata samaga;
◦ aita kaasa – esita abistavaid ja avavaid küsimusi, mis annab teisele võimaluse vastata..

Kaisa-Triin Karu, Marketing Manager @ Brandem

 

Kui alustada päris algusest, siis otsisin meeskonna koolitust, mis oleks mõnus aastalõpu üritus, kaasaks inimesi ja oleks FUN. Tegelikkuses koorus  sellest välja hoopiski uus tase meie meeskonnale.

Algusest peale meeldis mulle teie suhtumine. Koolitajad tulid kohale ning vestlesid võtmeisikutega. Siis tulime kõik rõõmsalt kohale ning ma usun, et enamus meist oli valmis tüüpiliseIvo Utsarks koolituseks, st unistati juba õhtusest programmist. Lauri veel arvas, et saab tööasju ajada koolitusel 🙂

See aga, mis käivitus kohapeal muutis kardinaalselt meie arvamust. Ja mitte ainult arvamust, vaid muutis meid ka inimestena.  Ma ei saa, ei oska ja ei tahagi oma tagasisides välja tuua, et meeldis just see või teine.  Kogu seda koolitust ja tulemust saab hinnata ühe tervikuna – suurepärane ja täitis eesmärgi oodatust palju enam.

Nähes pärast meie meeskonna nägusid ning vesteldes nendega põgusalt, siis olen veendunud, et oleme juba täna palju parem ja kokkuhoidvam meeskond. See positiivsus kiirgab ja jõuab kõigi liikmeteni meie büroos. Muidugi palju on veel teha, kuid selle kogemuse pealt on see palju lihtsam. Elu on suurepärane.

Veelkord suur-suur tänu muutmast meid paremateks ja kokkuhoidvamaks MEIE meeskonnaks.

Politsei- ja Piirivalveameti Põhja Prefektuuri piirivalvebüroo juht, piirivalvemajor Ivo Utsar

 

LiivaOlen Rutiga teinud koostööd mitme oma meeskonnaga. Ruti on mind juhiametis toetanud koolitaja ja arendajana nii minu kommunikatsioonibüroo JLP meeskonna ehitamisel kui ka ettevõtte jaoks oluliste muutuste ajal. Samuti on Ruti olnud hindamatu abi päris uute ettevõtmiste käimatõmbamisel nagu näiteks Arvamusfestival. Rutit ja tema oskusi iseloomustavad inimeste arendamise töös loovus ja inimlikkus; süvateadmised, kuidas inimesi tegutsema inspireerida ja innustada. Ruti mõistab kunsti, kuidas grupirotsesse energetiseerivalt ja tõhusalt juhtida. Ja ta peab eelkõige hinnas väärtuspõhist juhtimist. Temaga koos töötamine on tulemuslik ja arendav.

Kommunikatsioonibüroo JLP partner ja Arvamusfestivali idee algataja Kristi Liiva

 

Mariliis AigroMeeldis Lia koolituse “Kuidas astuda välja arenguvestluste mugavustsoonist” ülesehitus – väga heas tasakaalus praktilise ja teoreetilise poole käsitlus. Seminar oli väga positiivne ja mõtlemapanev. Palju oli vabas õhkkonnas arutelusid, milles sündis häid ja päriselus rakendatavaid ideid. Tore, et koolituselt sai kaasa ka viiteid kirjandusele ja uuringutele, mida oma töös sõnumite toetamiseks kasutada. Lia on inspireeriv koolitaja, meeldib, et ta usaldab kuulajaskonda, arvestab nende mõtteid ja arvamusi.

Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE arendusjuht  Mariliis Aigro

 

RattisteSaime Dreamleaderi koolituselt “Muudatuste juhtimine” rohkem kui tellitud – kõigepealt muidugi muudatuste läbiviimise mudel ja oskused, aga lisaks toimis kogu protsess veel meeskonnakoolitusena.

Koolitusel oli rohkelt elulisi näited ja võimalus praktiseerida ja harjutada. Koolitus oli tempokas, mänguline ja põnev.

Express Posti juhtide tiimi nimel personalijuht Annekatrin Rattiste